Güzellik ve Antiaging Beslenme Koçluğu Eğitimi

 
Sağlıklı yaş alırken, genç ve güzel kalmak için genetik etmenlerin yanı sıra çevresel etmenlerin rolü önemlidir. Yaşam tarzımız ve beslenme bu etmenlerin başında gelmektedir. Bu programda cilt sağlığını hücresel temelde ele alıyoruz. Besinlerin cilt sağlığımızla ilişkisini kurarak, sağlıklı bir beslenme programı oluşturmayı, cilt sağlığı ve iç dünyamızın dengesini kurarak içsel ve dışsal güzelliği sağlamanın bilimsel yönlerini öğrenerek nasıl danışmanlık yapabileceğinizi öğreneceksiniz. Eğitim, Temel ve Uzmanlık Eğitimleri olmak üzere 2 seviyede gerçekleştirilecektir. Uzmanlık Eğitimini tamamlayan katılımcılar, “Güzellik ve Antiaging Beslenme Koçu” ünvanı alacaklardır. Eğitimler, Zoom üzerinden gruplar halinde yapılmaktadır. Sertifikalar, Üniversite tarafından E-devlet üzerinden sorgulanabilir şekilde düzenlenmekte olup, uluslararası geçerliliğe de sahiptir. Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.
GÜZELLİK VE ANTIAGING BESLENME KOÇLUĞU TEMEL EĞİTİM İÇERİĞİ Hücresel seviyede cilt dokusu ve özellikleri, cilt analizi, cilt yaşlanması, güzellik-gıda İlişkisi, güzellik gıda piramidi, suyun cilt yaşlanmasındaki önemi, cilt sağlığı için makro ve mikro besinler, cilt sağlığında antioksidanların önemi, ORAC beslenme, aromatik yağların cilt sağlığındaki önemi, sirkadiyen ritmin cilt sağlığındaki önemi, mutfağınızı güzellik laboratuvarına dönüştürme, menü planlama ve cildi güzelleştiren tariflerden oluşan teorik ve pratik bilgilerin bir arada verildiği 9 Teorik ve 1 Uygulamalı Toplam 10 Modülden oluşmaktadır. Temel Eğitim, 16 saat teorik ve 45 saat uygulamadan oluşmaktadır. Eğitim sonunda Güzellik ve Antiaging Beslenme Temel Eğitimi sertifikası verilecektir.
GÜZELLİK VE ANTIAGING BESLENME KOÇLUĞU UZMANLIK EĞİTİM İÇERİĞİ Cilt sağlığı, cilt sağlığını koruyucu ve iyileştirici beslenme, antiaging fitokimyasallar, Nutrigenomik (nutrisyonel epigenetik), fonksiyonel güzellik gıdaları, telomer sağlığı, mikrobiyom, cilt sağlığına yönelik nefes uygulamaları, nütrisötikler, danışan dosyası hazırlama, menü planlama ve uygulamalı Antiaging ve Beslenme Koçluğu ile cildi güzelleştiren tariflerden oluşan teorik ve pratik bilgilerin bir arada verildiği 10 Teorik ve 1 Uygulamalı Toplam 11 Modülden oluşmaktadır.
 

Bilgi İçin Hemen İletişime Geçin


 

    gdpr-image
    Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak Veri Koruma Politikamızı kabul etmiş olursunuz..
    Devamını Oku