Kurumsal Wellbeing Eğitimleri

HUZURLU, VERİMLİ VE ÜRETKEN BİR İŞ ORTAMI YARATMANIN YOLU MUTLU, SAĞLIKLI VE ESEN ÇALIŞANLARDAN GEÇİYOR.

 
Günümüzde yaşam koşullarının zorlaşması ile birlikte iş yaşam dengesinin de bozulmasıyla çalışanların “iyi olma arayışı” giderek bir ihtiyaca dönüşmüştür. Bu noktada daha mutlu çalışanlara sahip olmak isteyen şirketler de wellbeing çalışmalarına ağırlık vermeye başladılar.
Kurumsal refah, her zaman bir organizasyonun önemli bir yönü olmuştur ve işyerinde çeşitli şekillerde elde edilebilecek sağlık ve mutluluğun desteklenmesine dayanmaktadır. Son birkaç yılda, kurumsal refah, iş dünyası içinde anahtar bir ifade haline gelmiştir ve kuruluşlar, kendi içinde kurumsal refahı teşvik etmekten büyük fayda sağlayabilirler. İş yerleri zaman zaman çok stresli olabilir ve çalışanlarınızın organizasyonunuz içinde nasıl başa çıktığını anlamak ve aynı zamanda tüm personelin moral, sağlık ve zihinsel durumundaki iyileştirmeler yoluyla dayanıklılık oluşturmak önemlidir. Son birkaç yılda ruh sağlığı konusundaki farkındalığın arttığını hepimiz gördük ve bu, kurumsal refah açısından ön plana çıkan bir alandır. Bu nedenle, fiziksel ve zihinsel sağlık, moral, iş tatmini, ödül programları vb. organizasyonunuz genelinde kurumsal refaha fayda sağlayacak alanlardır.

Kurumsal Wellbeing’in Faydaları
1.Motivasyonu artırır
2.Daha iyi ekipler oluşturur
3. İşbirliğini teşvik ederv 4. Güven ve güven oluşturur
5. Problem çözme ve iletişimi geliştirir
6. Strateji odağını iyileştirir
7. Katılan herkese ilham verir

Kurumsal anlamda wellbeing, günümüzde Dünyada da büyük kabul görmüş durumdadır ve ülkemizde de pandemi sebebiyle gerekliliği daha net bir şekilde ortaya çıkmıştır. Sekiz farklı alanda gerçekleştirilmeye çalışılan wellbeing uygulamaları ülkemizde aktif iş hayatında rol alan beyin, emek ve iş zekâsı göçünü önlemek, çalışanların bağlılığını arttırmak amacıyla personeli eğitmeyi hedeflemektedir. Fiziksel alan başta olmak üzere entelektüel, finansal, çevresel, mesleki, spiritüel, duygusal ve sosyal alanlar üzerine yürütülen kurumsal wellbeing eğitimleri sadece çalışanlar için değil işverenlerin de moral ve motivasyonunu arttırmak üzere katkı sağlamaktadır.
ÇALIŞANLARINIZIN İŞ-ÖZEL YAŞAM DENGESİNİ WELLBEING UYGULAMALARIMIZLA DESTEKLİYORUZ.
KURUMSAL WELLBEING EĞİTİM PAKET İÇERİĞİ
1. Stresi kontrol altına alarak dingin bir zihne ve iç huzuruna kavuşmak için en basit ve en etkili farkındalık teknikleri olan Meditasyon Teknikleri ile tanışma
2. Çalışanların “İş - Yaşam Dengesi ile Bütünsel Sağlık, Zindelik ve Esenlik Hali” nin sağlanması için aşağıdaki ana konu başlıklarının incelenmesi
Kariyer Açısından Temel Gereklilikler ( Career Wellbeing)
Sosyal Hayat Açısından Temel Gereklilikler ( Social Wellbeing)
Finansal Durum Açısından Temel Gereklilikler ( Financial Wellbeing)
Fiziksel Beden Açısından Temel Gereklilikler ( Physical Wellbeing)
Yaşanılan Çevre Açısından Temel Gereklilikler ( Community Wellbeing)
3. Dünyanın en etkili stres yönetimi metodları arasında sayılan Kadim Nefes Tekniklerini uygulamalı olarak öğrenme
4. Çalışanlarınızın genel yaşam kalitelerini arttırmak üzere günlük YAŞAM Dönüşüm ipuçları
5. Zihinsel, fiziksel ve ruhsal detoks uygulamaları
 

Kurumsal Eğitim & Konuşmacı Talep Formu


 

    gdpr-image
    Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak Veri Koruma Politikamızı kabul etmiş olursunuz..
    Devamını Oku